Może pomyślisz, że zwariowałem, ale chciałbym podarować Ci tachimetr robotyczny. No, może dosłownie Ci go nie podaruję, ale przedstawię przepis na to, jak taki tachimetr otrzymać.

Zgadza się – otrzymać. Za darmo.

Wiem, co sobie teraz myślisz. Nie bój się, to żadna sztuczka marketingowa. Nie będzie żadnych haczyków.

Otwórz umysł i daj mi szansę. Matematyka zrobi swoje 😉

Jakie warunki musisz spełnić, żeby otrzymać darmowy tachimetr robotyczny?

Są dwa:

  • zarabiać min. 4000zł netto miesięcznie,
  • pracować średnio 8h dziennie

Jeśli je spełniasz – wspomniany „robotyk” faktycznie będzie darmowy. Jeśli nie – przykro mi, będziesz musiał dołożyć coś z własnej kieszeni. Tym niemniej zachęcam Cię do kontynuowania lektury tego wpisu. Być może owe „coś” będzie na tyle niewielkie, że Tobie również opłaci się skorzystanie z moich wyliczeń.

„Jakim to niby dziwnym sposobem miałbym otrzymać tachimetr robotyczny?”

Cieszę się, że pytasz. Spójrz, jakie to proste:

Zarabiasz 4000 zł miesięcznie, co rocznie daje kwotę 48 000 zł. Liczba dni pracujących w 2018 roku wynosi 252. Pracując 8h dziennie, przepracujesz łącznie 2016 godzin.

43 200 zł / 2016 h = 23,81 zł/h -> tyle warta jest godzina Twojej pracy.

Wiesz już, co to oznacza?

Oszczędzając godzinę na jakiejś czynności możesz ten czas poświęcić na inną czynność w ramach wykonywanej pracy. Czynność, dzięki której zarobisz 23,81 zł.

Zaoszczędzisz dwie godziny, poświęcając je na coś innego – zarobisz 47,62 zł. Zaoszczędzisz trzy – zarobisz 71,43 zł. Itd…

No dobrze, skoro to sobie wyjaśniliśmy, pora na darmowy tachimetr robotyczny…

W GeoComfortPlan (o tym, dlaczego ma on sens, pisałem TUTAJ) taki tachimetr kosztuje 1 195 zł miesięcznie. Odliczmy od tego podatek dochodowy (18%) i wyjdzie nam 1012,71 zł.

1012,71 * 12 miesięcy = 12 152,52 zł -> taki jest roczny koszt tachimetru robotycznego.

Pytanie, jakie należy w tym miejscu postawić, brzmi: ile czasu musisz dziennie zaoszczędzić, żeby pokryć ten koszt? Żeby to policzyć, wystarczy wykonać następujące działanie:

koszt tachimetru / (wartość godziny * liczba dni pracujących)

Policzmy zatem:

12 252,52 / (23,81 * 252) = 2,02 h

Wniosek?

Jeżeli dzięki tachimetrowi robotycznemu będziesz w stanie zaoszczędzić 2h dziennie, nie będzie Cię on kosztował ani grosza.

Nie powiem Ci, czy będziesz w stanie właśnie tyle czasu zaoszczędzić, bo tego zwyczajnie nie wiem. Ty też pewnie nie wiesz, jeśli tego nie sprawdziłeś. Moim zdaniem nie pozostaje Ci zatem nic innego, jak przekonać się, czy jest to wykonalne. Skontaktuj się z naszym inżynierem sprzedaży, zabierz go w teren, pokaż mu, jak pracujesz.

Nie krępuj się, tylko napisz lub zadzwoń. Co masz do stracenia?

TUTAJ znajdziesz prosty arkusz kalkulacyjny, który pozwoli Ci szybko wykonać analogiczne obliczenia dla dowolnych zmiennych.



Wojciech Czechowski, Geotronics Dystrybucja