Dzień dobry, cześć i czołem.

Dzisiejszym wpisem chciałbym Cię sprowokować. Zastrzegam – to nic osobistego. Robię to, bo mi za to płacą, więc się nie gniewaj.

Zacznę od krótkiej przypowieści.

Dawno temu był sobie pewien Inżynier Sprzedaży. Tomasz mu było na imię (dla znajomych Tomek). Ambitny chłopak był bardzo, jeździł od geodety do geodety próbując przekazać swoje racje na temat tego, jak można przyspieszyć pracę w terenie. Warto nadmienić, że ów Tomasz (dla znajomych Tomek) był świeżo upieczonym absolwentem.

Czujesz to?

Absolwent Tomasz (dla znajomych Tomek) próbował wmówić doświadczonym geodetom, że on potrafi mierzyć szybciej. Trudno było powstrzymać karuzelę śmiechu, jaka towarzyszyła jego wizytom.

Do czasu.

Pewnego dnia Tomasz (dla znajomych Tomek) wybrał się z geodetą w teren, gdy ten miał za zadanie wytyczyć domek jednorodzinny. “Panie Tomaszu, pan się nie szarpie. My tutaj mamy tak temat opracowany, że tego typu tyczenia wykonujemy błyskawicznie. Doszliśmy do poziomu mistrzowskiego. Próbowaliśmy różnych sposobów i nie da się tego zrobić szybciej, niż w 40 minut.

Tomasz (dla znajomych Tomek) bardzo się zdziwił, gdy to usłyszał. Wydawało mu się, że 40 minut to dosyć sporo, jak na tego typu zadanie. Postanowił to zweryfikować…

Wiesz, jaki był finał tej historii?

Chciałbym, abyś przekonał się o tym osobiście.

Wpadliśmy z Tomkiem (piszę tak, bo to mój znajomy) na ciekawy, naszym zdaniem, pomysł. Proponujemy Ci, żebyś rzucił wyzwanie naszym inżynierom sprzedaży. Wyobrażamy sobie to, mniej więcej, tak:

  1. Przechodzisz do sekcji  pracownicy  na naszej stronie i znajdujesz delikwenta ze swojego regionu, któremu chciałbyś udowodnić, że mógłby Ci, co najwyżej, buty wiązać,
  2. Umawiasz się z nim na pojedynek polegający na wytyczeniu niewielkiego obiektu (np. domku jednorodzinnego),
  3. Spotykacie się w terenie i sprawdzacie, kto jest sprite, a kto pragnienie.

Niby po co miałbym to robić? – pomyślałeś.

Odpowiadam: niezależnie od wyniku potyczki, możesz tylko zyskać.

Wygrywasz – zyskujesz satysfakcję, której nikt Ci nie odbierze. Dorzucimy też jakiś upominek, który z pewnością przyda Ci się w terenie (choćby zestaw farby do znakowania z naszego sklepu profigeo.pl)

“Przegrywasz” – poznasz sposób, w jaki można pracować wydajniej.

To jak będzie? Rzucisz nam wyzwanie?

Wojciech Czechowski, Geotronics Dystrybucja.