Ważna informacja dla wszystkich użytkowników odbiorników GNSS! - Geotronics Dystrybucja - Autoryzowany Dystrybutor Trimble

Potrzebujesz wsparcia? Dzwoń: +48 666 866 661

Kontakt z serwisem: +48 12 416 1600

Ważna informacja dla wszystkich użytkowników odbiorników GNSS!

23 stycznia, 2019

Pragniemy poinformować Państwa, że pod koniec dnia GPS 6 kwietnia 2019 r. nastąpi kumulacja numeracji tygodni GPS (przejście z tygodnia 2047 na 2048), w wyniku której odbiorniki GPS/GNSS mogą przestać działać poprawnie.

Wynika to z faktu, że struktura wiadomości GPS nadawanej przez satelity definiuje tydzień jako liczbę 10-bitową, co spowoduje wskazanie zmiany tygodnia z 1023 na tydzień 0.

Firma Trimble przygotowała w związku z tym specjalny komunikat, w którym informuje, że wykonała serię testów sprawdzających, jak odbiorniki amerykańskiego producenta poradzą sobie z tą kumulacją. Wynika z nich, że wszystkie odbiorniki Trimble posiadające firmware w wersji co najmniej 2.32 będą działały normalnie po tym zdarzeniu. 

Jednocześnie producent zaleca aktualizację wersji firmware w posiadanych przez Państwa odbiornikach do najnowszej, aktualnej dla danego odbiornika, wersji (listę aktualnych wersji oprogramowania znaleźć można we wspomnianym komunikacie).

Wszystkich zainteresowanych wykonaniem takiej aktualizacji, zapraszamy do kontaktu.

# hi