Uwaga na Trimble R4! - Geotronics Dystrybucja - Autoryzowany Dystrybutor Trimble

Potrzebujesz wsparcia? Dzwoń: +48 666 866 661

Kontakt z serwisem: +48 12 416 1600

Uwaga na Trimble R4!

19 maja, 2017

Szanowni Państwo,

Jako jedyny autoryzowany dystrybutor sprzętu pomiarowego Trimble w Polsce chcielibyśmy wszystkich naszych obecnych jak i potencjalnych klientów przestrzec przed pojawiającymi się na naszym rynku odbiornikami Trimble R4.

Szczegółowa lista podejrzanych numerów seryjnych znajduje się TUTAJ

Odbiorniki te pochodzą co prawda z oficjalnej dystrybucji Trimble, jednak zostały sprzedane jako odbiorniki wyłącznie do pomiarów w post-processingu tzn. jako nie posiadające możliwości wykonywania pomiarów w czasie rzeczywistym (RTK i RTN).

Odbiorniki takie można było nabyć m.in. podczas zeszłorocznej edycji Trimble Express w cenie 5 000 zł.

Odbiorniki te oferowane są obecnie jako odbiorniki przystosowane do pomiarów RTK ze śledzeniem satelitów GPS i Glonass, a czasem także Galileo i Beidou.

Firma Trimble nigdy nie odblokowała tych funkcji, dlatego zachodzi podejrzenie, że odbiorniki te zostały zhakowane.

Jest to działalność nielegalna.

Trimble R4 od ponad roku nie jest dostępny w oficjalnej dystrybucji.

Krążące po rynku odbiorniki nie posiadają gwarancji fabrycznej, a każda wizyta w serwisie wiąże się z ryzykiem cofnięcia ich funkcjonalności do pierwotnej postaci tj. odbiornika R4 śledzącego tylko i wyłącznie sygnał GPS i bez możliwości pomiaru RTK.

Pragniemy uczulić Państwa i przypomnieć, że tylko zakup u autoryzowanego dystrybutora, jakiem jest firma Geotronics Dystrybucja sp. z o.o., gwarantuje pewność, że odbiornik jest wolny od wad, posiada gwarancję producenta i jest w pełni legalny. O korzyściach zakupu od autoryzowanego dystrybutora pisaliśmy jakiś czas temu na naszym blogu: Czy warto kupować od autoryzowanego dystrybutora? Poznaj 5 argumentów na „tak”.

Przestrzegamy także przed zakupem odbiornika R8s poza autoryzowaną dystrybucją. O tym, co może stać się podczas rutynowego serwisu, przekonał się jeden z klientów, który w wyniku standardowej aktualizacji oprogramowania utracił część funkcjonalności swojego odbiornika. Jak się okazało – zupełnie nieświadomie zakupił odbiornik R8s od nieautoryzowanego dystrybutora na ternie Polski.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby mieć pewność, że kupiony odbiornik jest w 100% legalny zapraszamy do kontaktu z naszym biurem pod numerem telefonu: 12 416 16 00.

Zachęcamy, aby przed zakupem sprawdzić numer odbiornika zarówno na naklejce na jego spodzie jak i w kontrolerze podłączonym do odbiornika, który odczytuje właściwy numer seryjny z płyty główniej.

# hi