Trimble GEDO GX50 – Innowacyjny i elastyczny system skanowania do pomiaru torów. - Geotronics Dystrybucja - Autoryzowany Dystrybutor Trimble

Potrzebujesz wsparcia? Dzwoń: +48 666 866 661

Kontakt z serwisem: +48 12 416 1600

Trimble GEDO GX50 – Innowacyjny i elastyczny system skanowania do pomiaru torów.

15 lipca, 2021

Trimble zaprezentował Trimble® GEDO GX50, elastyczny, mobilny system skanowania laserowego zaprojektowany do współpracy z systemami Trimble GEDO w celu gromadzenia informacji o torze, obiektach przytorowych i wykonywania analiz skrajniowych. GEDO GX50 jest krokiem naprzód w rozwoju modułowych systemów do pomiaru torów i mobilnego skaningu laserowego.

Trimble GEDO GX50 posiada zupełnie nowe, zaprojektowane przez Trimble skanery profilujące do bardzo dokładnego pozyskiwania danych. Jest dostępny w konfiguracji z pojedynczą głowicą, czyli jednym skanerem laserowym oraz konfiguracji z podwójną głowicą, czyli dwoma skanerami laserowymi, które można elastycznie regulować w zależności od wymagań projektu. Modułowa konstrukcja umożliwia dodanie drugiego skanera laserowego, gdy wymagana jest większa gęstość chmury punktów lub wymagane jest szybsze przemieszczanie się z toromierzem. System współpracuje z istniejącym pakietem oprogramowania do pomiarów i skanowania torów kolejowych Trimble GEDO.

System umożliwia szybkie i precyzyjne przechwytywanie trójwymiarowych danych o wysokiej rozdzielczości w celu weryfikacji skrajni i gromadzenia danych powykonawczych. Dane stanowią doskonałą podstawę do modelowania w procesie projektowania i budowy zgodnym z BIM.

„Trimble GEDO GX50, wykorzystujący uniwersalny toromierz Trimble GEDO CE 2.0 i oprogramowanie do analizy chmury punktów Trimble GEDO Scan Office 3D, jest wysoce wydajnym i dokładnym mobilnym skanerem laserowym, zapewniającym użytkownikom idealne narzędzie do analiz skrajniowych i gromadzenia danych o obiektach przytorowych” — powiedział Andreas Sinning, business area director Track Survey & Scanning w Trimble Geospatial. „Pomiary w pełnym zakresie 360 stopni i elastyczne ustawianie głowic skanujących zapewniają optymalną widoczność obiektów na torze, aby dokładnie i precyzyjnie uchwycić wszystkie ważne szczegóły”

Trimble GEDO GX50 jest już dostępny w sprzedaży; wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu poprzez formularz dostępny na dedykowanej stronie produktowej.

# hi